PLEMENNÍ HŘEBCI

 • Elegantní hřebec moderního typu. Polobratr Cento Lana Arcus ze stejné matky. Účastník světového šampionátu mladých koní v belgickém Lanakenu. Nadaný
 • Hřebec s vlastní výkonností T**. Mnoho umístění v rámci ČSP. Mohutný hřebec ušlechtilého typu. Potomci se jeví velmi nadějně.
 • Ušlechtilý hřebec s enormní skokovou potencí. Vítěz finále KMK v roce 2010, nejlepší kůň do 7 let, vítěz MČR 2013,
 • Zlatavý ryzák Českého teplokrevníka. Silný odraz, elastický skok, pozorný. Vítěz finále KMK v r.2013. Účastník Světového šampionátu mladých koní v

Stáj

 • STÁJ

  Základem vzniku stáje Arcus Engineering Czech byl především obdiv a láska majitelky a zároveň zakladatelky stáje paní Hany Rechové k těmto obdivuhodným zvířatům. Svého prvního koně Tarba si koupila v roce 1999, především pro své osobní rekreační vyžití. Následoval nákup prvního sportovního koně hřebce českého teplokrevníka Koriandra a zároveň vznik stáje Arcus Engineering Czech jako sportovní organizace. Postupně se stáj začala plnit dalšími kvalitními skokany a sportovní úspěchy začaly přibývat. Výborných výsledků v tu dobu dosahoval především hřebec Koriandr a dále klisna Manie, která se stala v roce 2005 vítězkou finále Českého skokového poháru.

  Od roku 2009 navázala paní Rechová spolupráci s jezdcem Ondřejem Zvárou. Nejprve na trénink dohlížel pan Jindra st. a časem jeho roli převzal Miroslav Pulpán. Do stáje začali přibývat noví sportovní koně a celý tým začal častěji jezdit sbírat zkušenosti na zahraniční závody. S nabytými zkušenostmi se koně stáje Arcus zařadili na čestné místo českého reprezentačního týmu.

  Ideologií stáje je vytvořit ideální podmínky pro růst a vývoj kvalitních sportovních koní. Na mladé koně nejsou kladeny nadměrné nároky. Cílem je koně nechat dozrát a postupně se propracovat do soutěží nejvyšší úrovně tak, aby si kůň vybudoval zdravé sebevědomí, aby stačil dostatečně fyzicky i psychicky vyzrát a mohl vydat to nejlepší, co v něm je, aniž by byl vystavován nadměrnému tlaku pouze za účelem dosažení dotované pozice v soutěži.

Stáj Arcus Engineering Czech

Nový Dvůr 267
Veverská Bítýška
664 71

Tel.: +420 725 548 073
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Arcus Engineering Czech