STÁJ

STÁJ

Základem vzniku stáje Arcus Engineering Czech byl především obdiv a láska majitelky a zároveň zakladatelky stáje paní Hany Rechové k těmto obdivuhodným zvířatům. Svého prvního koně Tarba si koupila v roce 1999, především pro své osobní rekreační vyžití. Následoval nákup prvního sportovního koně hřebce českého teplokrevníka Koriandra a zároveň vznik stáje Arcus Engineering Czech jako sportovní organizace. Postupně se stáj začala plnit dalšími kvalitními skokany a sportovní úspěchy začaly přibývat. Výborných výsledků v tu dobu dosahoval především hřebec Koriandr a dále klisna Manie, která se stala v roce 2005 vítězkou finále Českého skokového poháru.

Od roku 2009 navázala paní Rechová spolupráci s jezdcem Ondřejem Zvárou. Nejprve na trénink dohlížel pan Jindra st. a časem jeho roli převzal Miroslav Pulpán. Do stáje začali přibývat noví sportovní koně a celý tým začal častěji jezdit sbírat zkušenosti na zahraniční závody. S nabytými zkušenostmi se koně stáje Arcus zařadili na čestné místo českého reprezentačního týmu.

Ideologií stáje je vytvořit ideální podmínky pro růst a vývoj kvalitních sportovních koní. Na mladé koně nejsou kladeny nadměrné nároky. Cílem je koně nechat dozrát a postupně se propracovat do soutěží nejvyšší úrovně tak, aby si kůň vybudoval zdravé sebevědomí, aby stačil dostatečně fyzicky i psychicky vyzrát a mohl vydat to nejlepší, co v něm je, aniž by byl vystavován nadměrnému tlaku pouze za účelem dosažení dotované pozice v soutěži.

Stáj Arcus Engineering Czech

Nový Dvůr 267
Veverská Bítýška
664 71

Tel.: +420 725 548 073
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Arcus Engineering Czech